czwartek, 24 lipca 2014

Zarybienia Wisły

Zarybienia OS`u Mała Wisła.
    Gospodarz dbając o atrakcyjność łowiska corocznie wpuszcza do wody pstrąga potokowego. Najczęściej są to ryby młode, ale w 2012 roku, jak mnie pamięć nie myli, wpuszczono ładne selekty. Nowe młode rybki przez pierwsze dni dostają głupawki - żrą co wpadnie i interesują się wszystkim oraz prezentują doskonałą kondycje.
    Stojąc z kumplem przy progu na betonowym murku, zobaczyliśmy na płani kilka metrów od nas pstrągi. Mówię: "stary weź tam delikatnie rzuć strema", kumpel rzucił - pstrągi od razu zareagowały - linkę pociągnął nurt na progu stremer przyśpieszył i wpadł w pianę pod "wodospadem" - pstrągi nie zdążyły połknąć przynęty ale i nie wpadły do piany. Opisywany próg jest/ma gładkie, koliste przejście, woda nie odrywa się od betonu, przez co ryby zawisły pod kątem około 75°w pionie, pod nurt i z lekkością opadającego piórka wypłynęły wyżej na swoje wcześniejsze stanowiska.

    
Zdjęcie pstrąga zaraz po zarybieniach maj 2014r, ryba nie ma ogona więc śmiem twierdzić, że dopadła ją wydra. Niepokojący jest też zielonkawa narośl na brzuchu. No cóż natura nie wybiera słaby musi umrzeć.
    Okres zarybieniowy zawsze przypada po spływie wody pośniegowej a przeważnie przed Muchowymi Zawodami Grand Prix Polski Wisła - Brennica.
    Zarybienia bierne - zdarza się złowienie pstrąga źródlanego lub tęczowego, które prawdopodobnie pochodzą z Kamratówki http://www.kamratowka.pl/Ryby-pstrag.html
    Dzięki zarybieniom stado jest silne i możemy łowić ryby wszystkich rozmiarów, a jak trafimy na odpowiedni dzień to pstrągi nie dają nam wytchnienia :)